fbpx

Angielski w pracy HR – owca

with Brak komentarzy

Zwroty HR-owe po angielsku, rozmowa rekrutacyjna po angielsku. Poniżej znajdziesz listę gdzie szukać materiałów i treści Angielski w pracy HR – owca.

Angielski w pracy HR - owca
Angielski w pracy HR – owca

Świat biznesu staje się coraz mniejszy. Firmy mają globalne zasięgi, a możliwość pracy zdalnej znacznie uprościła współpracę ludzi z całego świata.

Coraz częściej w firmach głównym językiem wewnętrznej komunikacji jest język angielski.

Pracując w obszarze HR warto zagłębić się w słownictwo charakterystyczne dla naszego obszaru.

Poniżej zebrałam kilka ciekawych (moim zdaniem) źródeł, dzięki którym możesz uczyć się, szlifować swoje umiejętności komunikacji w języku angielskim.

Na kanale Speak Confident English znajdziesz 9 filmików dotyczących rozmowy rekrutacyjnej. Job Interviews in English. Ja osobiście bardzo lubię oglądać te filmy, znajdziesz tu też wiele nagrań z obszaru biznesowego.

Podcasty Angielski w branży HR

Gentle Way Academy Aleksandry Janowskiej . Jeżeli jesteś wzrokowcem i lubisz mieć materiały do tego co słuchasz lub tego czego się uczysz, po zapisie do newslettera będziesz otrzymywać notatki z najważniejszymi słówkami z nagrania.

Business English Pod  : Learn Business English Online to dość pokaźny zbiór materiałów w języku angielskim. Część z nich jest dostępna po zalogowaniu i po wykupieniu dostępu. Jednak i tych treści udostępnionych za darmo jest naprawdę dużo, możesz korzystać z materiałów na stronie internetowej lub w wersji audio jako podcast.

Poniżej, zostawiam linki do kilku przykładowych tematów z obszaru HR.

Human Resources: HR Manager

English Vocabulary for Human Resources 1

English Vocabulary for Human Resources 2

Job Interviews: HR Review of Candidates

Angielski w pracy do posłuchania i czytania

Jeżeli nie znasz cyklu English at Work to zachęcam do odwidzenia strony. Angielski w pracy do posłuchania, dodatkowo znajdziesz tu transkrypcje tekstów.

Lista pytań na rozmowę rekrutacyjną HR Manager: listę znajdziesz na stronie . Pytania są wraz z przykładowymi odpowiedziami, możesz również obejrzeć materiał w formie filmu:

Słownictwo HR przydatne na rozmowie rekrutacyjnej po angielsku i w pracy HR – owca.

Jeżeli chcesz rozszerzyć słownictwo tutaj znajdziesz listę słówek z obszaru HR. Co ważne słówka są w zestawianiu z wytłumaczeniem i przykładem użycia.

Podsumowując, ten wpis to raczej praktyczna lista, oczywiście uwzględnia tylko wybrane źródła.

Jeśli korzystasz z innych, dopisz je w komentarzu poniżej, skorzystamy wszyscy.

Pozostając w obszarze HR i rekrutacji zapraszam Cię do wpisów:
Jak weryfikować umiejętność pracy zdalnej podczas rozmowy rekrutacyjnej?
Rozmowa kwalifikacyjna na kierownika – rozmowa rekrutacyjna z liderem

Podąrzaj Magdalena Dudek:

Przez ponad 8 lat byłam związana z dużymi firmami. W wewnętrznych działach HR zajmowałam się rekrutacjami, szkoleniami i rozwojem pracowników. Z wykształcenia Socjolog, ukończyłam studia podyplomowe z zarządzania kompetencjami pracowników oraz Szkołę trenerów biznesu. Lubię się ciągle uczyć ale też dzielić się wiedzą, którą posiadam oraz doświadczeniami. Żeglarstwo dodaje mi motywacji do działania. Nauczyło mnie jak radzić sobie z trudnymi warunkami i burzliwą pogodą tutaj na lądzie. Z każdego rejsu wyciągam lekcje, które przenoszę do biznesu.

Zostaw Komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.