Dla rekrutujących i dla poszukujących pracy: jak rekrutować pracowników, rozmowa rekrutacyjna, CV.

Rozmowa kwalifikacyjna na kierownika – rozmowa rekrutacyjna z liderem  

Jakie umiejętności wpisać w CV? 

Jak rekrutować pracowników - zadania podczas rozmowy. Jakie zadania możesz zastosować podczas rozmowy rekrutacyjnej? Z tekstu dowiesz się: dlaczego warto do rozmowy dodać zadania.  Jakie zadania możesz szybko dodać do rozmowy rekrutacyjnej.  Poznasz przykłady krótkich zadań.

Jak rekrutować pracowników -  jak przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną.  W tym tekście krok po kroku omówimy co zrobić aby rekrutacja przebiegła sprawnie i bez strachu również dla Ciebie.

Czy do rozmowy rekrutacyjnej warto się przygotować? -  Bądź przygotowanym kandydatem na rekrutacji!  Informacje poniżej pomogą Ci się przygotować lub po prostu nie zapomnieć o tym co ważne.

O czym pamiętać pisząc CV? - Jak napisać CV z głową i nie zwariować. Jak zacząć pisać CV i na co należy zwrócić uwagę?

Czytanie książek, co czytać:

„Nierozpraszalni” Nir Eyal główne myśli z książki o tym jak być nierozpraszalnym w dzisiejszych czasach pełnych bodźców.

„Power 4 change sztuka osiągania celów” Marek Kamiński

Gra bez końca” Simon Sinek

Jak pracować zdalnie i nie zwariować - porady jak pracować z domu Pogorzelska, P. Wójcik, B. Wójcik.

Twój mózg w działaniu - Najważniejsze lekcje po lekturze książki. Pobierz graficzna recenzję w pigułce lub posłuchaj nagrania recenzji.

Lista 8 książkowych pomysłów -  Zdarza się tak, że brakuje nam pomysłu na książkowy prezent, szukamy lektury, która będzie inspirująca, trafi w nasz gust lub gust bliskiej nam osoby, której taki podarunek chcemy sprawić. Mamy ogrom możliwości tytułów…

Julia jest w Australii - Australia jest krajem, który rzadko pojawia się w naszych mediach, rzadko się o nim mówi. Być może właśnie dlatego nadal pozostaje krajem tak egzotycznym i dla nas Polaków odległym. Pobierz graficzna recenzję w pigułce.

Mózg rządzi, zatem włam się do niego i nie ulegaj pułapkom myślenia. Pracuj efektywnie.  Trzy książki o naszym mózgu. Jaka jest różnica między uczeniem się a zapamiętywaniem? Jak dużo możesz zapamiętać jednocześnie? Jak możemy się do niego włamać by wykorzystywać go skuteczniej?

 

Jak pracować efektywnie, osiągać cele i realizować zadania. Jak czytać szybciej i skuteczniej. / Efektywność, organizacja i planowanie.

Szybkie czytanie - ćwiczenia Ćwiczenia do nauki szybkiego czytania, które możesz wykonać samodzielnie w domu.

Umiejętność szybkiej i skutecznej analizy danych jest ważna w naszym codziennym życiu. 5 głównych korzyści

Nauka szybkiego czytania

Jak uczyć się skutecznie nowych rzeczy - 4  sposoby  - Niezależnie od tego czy obecnie jesteś uczniem, studentem, pracownikiem czy prowadzisz własną działalność, w każdym przypadku ta umiejętność Ci się przyda jeżeli chcesz rozwijać siebie lub swój biznes. Możesz pobrać wzór Fiszek w PDF.

Jak notować skutecznie. Notowanie metodą Cornella.  W życiu każdego z nas, notowanie stanowi bardzo praktyczny i potrzebny element do skutecznej nauki czy pracy. POBIERZ karty do notowania w PDF.

Zeszyt niebieski jak morze – o tym jak osiągać cele i zamieniać marzenia na działanie.  Opowiem Ci o tym jak zaplanowałam odejście z etatu i o tym jak można zacząć planować swój czas oraz realizację dużych celów.

Jak skutecznie i mądrze czytać książki biznesowe, literaturę fachową i poradniki? -  Jak wybierać książki do czytania, aby były wartościowe i odpowiadały Twoim potrzebom. Jak się przygotować do czytania, aby czytać efektywnie i mądrze.  Co jest ważne aby dobrze rozumieć tekst - jak czytać.

Jak wygląda nauka szybkiego czytaniaprzykład jak pracowałyśmy z Gosią

Kilka słów o mnie, jak to się stało, że zaczęłam czytać szybciej.  - „Musi być na to jakiś sposób”

Garść czytelniczych inspiracji, motywuj się do szybkiego czytania! - grafiki pełne inspiracji

Szybkie czytanie materiały do pobrania. Nauka szybkiego czytania online. Kurs szybkiego i efektywnego czytania.

Lekcje z Morza. Żeglarstwo, żeglarskie klimaty, na morzu, morze uczy i inspiruje do życia i pracy.

Dziennik pokładowy -  Jak wygląda życie na żaglowcu? Rejs po morzu śródziemnym, jak połączyć pracę z pasją.

Lekcje z Morza #3 czego uczy żeglarstwo? 12 lekcji czego nauczyło mnie morze. Co wykorzystuję w życiu zawodowym i biznesie.

Lekcje z Morza #2 zorganizuj się -  Zorganizuj swoją pracę - pracujesz zdalnie, a może w biurze? Przejmij dowodzenie, popłyń swoją niezwykłą drogą.

Lekcje z Morza #1 siła i wytrwałość -  Nie zostaniesz dobrym żeglarzem patrząc na morze z bezpiecznej kei. Nie nauczysz się bycia dobrym żeglarzem pływając po spokojnych wodach, nie zostaniesz dobrym żeglarzem czy kapitanem bez sprawdzenia siebie w trudnych i nowych warunkach.

Dlaczego robisz to co robisz? 

To był wyjątkowy rejs – uchylamy rąbka tajemnicy. Posłuchaj … 

Jaka jest Twoja super moc? - W dzisiejszych czasach jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać aby się rozwijać i odnieść sukces. Jedną z nich jest świadomość tego, że nauka nie kończy się po studiach,  ...

Trzeba być Kapitanem swojego życia … 

 

Horyzont_bez_konca_morze