fbpx

Konsekwentne osiąganie celów

with Brak komentarzy

„Power 4 change sztuka osiągania celów” Marek Kamiński, wydawnictwo onepress.

Osiąganie celów jest bardzo popularnym tematem, zwłaszcza w pierwszych dniach i tygodniach każdego roku. Zauroczeni magiczną zmianą daty często wydaje nam się, że już samo to wystarczy aby nasze cele i postanowienia wreszcie osiągnęły bardziej zaawansowany etap niż notes lub kalendarz.

No cóż… osobiście uważam, że każdy dzień jest dobry aby zacząć pracować nad osiąganiem swoich celów i ich realizacją.

Osiąganie celów – Twoja ścieżka

Na tej wyboistej drodze do celu warto pamiętać o własnej ścieżce. Często zatracamy się w pogoni za najnowszymi aplikacjami do planowania, kalendarzami i notesami jednak to nie one zrobią za nas całą robotę. Szukamy porad, gotowych przepisów na to by nasze cele nareszcie dopiąć. Często pojawia się rozczarowanie i frustracja. Innym się udaje, a nam nie. 

Warto poszukać, tego co nam pomoże w osiąganiu celu. To, że u kogoś zadziałała „lista 10 kroków do sukcesu” nie znaczy, że zadziała u Ciebie. To normalne. Jako ludzie różnimy się, mamy inna motywację, inny tryb pracy.

Pamiętaj, że często to sama droga jest ważna, a cel to jej konsekwencja.

Oczywiście warto inspirować się tym jak robią to inni, jak planują pracę, jak wyznaczają cele. Jednak dla mnie kluczowe jest wyciągniecie wniosków i wybranie elementów, które sprawdzą się u mnie.

Power 4 change  sztuka osiągania celów”  Marka Kamińskiego wydawnictwo onepress.

Jedną z książek, która może Cię zainspirować jest „Power 4 change  sztuka osiągania celów”  Marka Kamińskiego wydawnictwo onepress. To książka, która bazuje na autorskim rozwiązaniu autora (Metoda Biegun), jego doświadczeniach podczas licznych wypraw polarnych.

Czy ta książka jest dla każdego?

Zdecydowanie nie.

Jest w niej dużo przemyśleń, niekiedy lekko metafizycznych porównań. Autor jest polarnikiem ale też filozofem, co w jego stylu pisania można odczuć. Wiele mówi o naszej energii, uważności, czasami podświadomości. Biegun w tej książce to konkretny cel, a autor pokazuje jak korzystać z Metody Bieguna w swoim życiu.

Mnie książka ujęła bo bardzo lubię posługiwać się metaforą.

Już we wstępie autor podaje ciekawy przykład, na cele patrzę właśnie w taki sposób.

Co jest kluczowe dla przetrwania żeglarza, kiedy na morzu zaczyna się sztorm? Umiejętności, kompetencje i realna wiedza o rzeczywistości. Żeglarz nie ma wpływu na pogodę, siłę, kierunek wiatru ani na wysokość fal. Gdy żywioł szaleje, nie ma też wpływu na łódkę, na pokładzie której się znajduje, jej stan i dzielność morską, zapasy jedzenia, wody i paliwa. (…) Owszem miał na to wpływ tydzień, miesiąc czy rok temu. Może nawet wczoraj (…) Może jednak nadal zarządzać zasobami, które ma pod ręką, i zrobić z nich najlepszy możliwy użytek.

Osiąganie celów i nasz wpływ

Słowa z cytatu powyżej, moim zdaniem dobrze pokazują, że nie zawsze mamy wpływ na obrany cel. Jednak mogę mieć wpływ i kontrolę nad samym procesem i jak najlepszym przygotowaniem do osiągania celu. Bo na drodze do celu, zmiana, modyfikacja planu i bycie elastycznym to pewna rzecz. Do jednego celu możesz dojść wieloma drogami.

W książce znajdziesz wiele rysunków, schematów i ćwiczeń.

Dla mnie najbardziej wartościowe było pokazanie osiągania celu z innej perspektywy. Warto ją zmieniać.

Zobacz też

Jeżeli tematyka osiągania celów jest Ci bliska lub chcesz ją zgłębić, zapraszam też tutaj:
Zeszyt niebieski jak morze – jak osiągać cele i zamieniać marzenia na działanie. Opowiem Ci o tym jak zaplanowałam odejście z etatu (w 90 dni), o tym jak można zacząć planować swój czas i jak osiągać cele.

W tym wpisie: Lekcje z Morza #2 zorganizuj się pisze o organizacji pracy, która ułatwia osiąganie celów.

Podąrzaj Magdalena Dudek:

Przez ponad 8 lat byłam związana z dużymi firmami. W wewnętrznych działach HR zajmowałam się rekrutacjami, szkoleniami i rozwojem pracowników. Z wykształcenia Socjolog, ukończyłam studia podyplomowe z zarządzania kompetencjami pracowników oraz Szkołę trenerów biznesu. Lubię się ciągle uczyć ale też dzielić się wiedzą, którą posiadam oraz doświadczeniami. Żeglarstwo dodaje mi motywacji do działania. Nauczyło mnie jak radzić sobie z trudnymi warunkami i burzliwą pogodą tutaj na lądzie. Z każdego rejsu wyciągam lekcje, które przenoszę do biznesu.

Zostaw Komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.