Każdej firmie, bez względu na jej wielkość, zależy na sumiennych i wykwalifikowanych pracownikach. Proces rekrutacji ma na celu wyłonienie spośród wszystkich kandydatów tego, który spełni wymagane kryteria. Nie jest to jednak proste.

Obecnie wiele rozmów o pracę przeprowadza się online. Taka forma znacznie różni się od tradycyjnego spotkania twarzą w twarz, dlatego należy podejść do niej nieco inaczej. Bez względu jednak na formę rozmowy, warto odpowiednio się do niej przygotować. Nieskutecznie przeprowadzona rekrutacja to strata czasu i niepotrzebne koszty. Kurs rekrutacja i selekcja pracowników krok po pokazuję jak powinna przebiegać skuteczna rekrutacja. Pracujemy indywidulanie (lub w małej grupie).

Jak wygląda kurs?

Spotkania mają formę online. Na pierwszym etapie ustalamy Twoje potrzeby, dotychczasowe doświadczenie w obszarze rekrutacji i selekcji pracowników. Następnie zaproponuję tematyczne spotkania, harmonogram naszej pracy. Po jego zaakceptowaniu przechodzimy do pracy.

Przykładowy plan spotkań:
1. Jak się przygotować do rekrutacji. Omówienie roli rekrutera.

2. Przygotowanie ogłoszenia rekrutacyjnego i selekcja aplikacji.

3. Rozmowa rekrutacyjna z Kandydatem.
Przygotowanie podsumowania po rozmowie rekrutacyjnej.

4. Podejmowanie decyzji po rozmowie.

5. Komunikacja z kandydatami co i na jakim etapie warto komunikować.

Jest to oczywiście przykład tematów jakie zawiera kurs. Pracując indywidualnie każdy temat i ilość spotkań dobieramy zgodnie z Twoimi potrzebami. Spotkanie trwa półtorej godziny.

Po każdym spotkaniu otrzymasz ode mnie materiały z podsumowaniem do wykorzystania w swojej codziennej pracy.