Nazwa brzmi tajemniczo i bardzo poważnie dlatego część rekruterów ma obawy co do takiej formy rozmowy. Założeniem tej metody jest bazowanie na przeszłych zachowaniach kandydata i na ich podstawie przewidywanie przyszłych zachowań.
Wywiad behawioralny jest jedną z bardziej skutecznych metod prowadzenia rozmowy rekrutacyjnej. Zapraszam Cię na krótkie szkolenie podczas, którego opowiem na czym dokładnie polega, podam też przykłady pytań do zastosowania podczas rozmowy z kandydatem.

wywiad behawioralny szkolenie
Czym jest wywiad behawioralny. Przeczytaj i dołącz do krótkiego szkolenia.

Zalety wywiadów behawioralnych

Pytania behawioralne zachęcają kandydata do opisywania jak się zachował w konkretnej sytuacji. To uniemożliwia udzielanie odpowiedzi deklaratywnych, czyli takich kiedy kandydat odpowiada na jakieś pytanie bo wie lub wydaje mu się, że jest to dobra odpowiedź. Pytania zadawane w taki sposób eliminują nieścisłości czy też osobiste wrażenia rekrutera.

Podstawą do przeprowadzenia dobrego wywiadu behawioralnego jest przygotowanie. Rekruter musi wiedzieć jakich kompetencji szuka, w jakich sytuacjach na danym stanowisku ta kompetencja się pojawia i po jakich zachowaniach ją pozna.  Pytania w wywiadzie behawioralnym, dotyczą lub powinny dotyczyć sytuacji kluczowych na danym stanowisku.

Prawdą jest też to, że wywiad behawioralny wymaga trochę większej wprawy i doświadczenia rekrutera ale wszystko jest do wyćwiczenia. Poczuj się swobodnie w rozmowie zapraszam do zapoznania z materiałem.

Wywiad behawioralny szkolenie – co znajdziesz w środku?

Lista pytań behawioralnych na rozmowę rekrutacyjną, przykłady i inspiracja.
Zestaw 33 pytań, który znajdziesz jako dodatek do nagrania o wywiadzie behawioralnym.
  • Krótkie nagranie, w którym tłumaczę czym jest wywiad behawioralny i dlaczego jest skuteczny (37 minut):
    – Dwa sposoby, które pomogą Ci uporządkować rozmowę i nadać jej strukturę.  
    – Opowiem jak budować pytania.
  • Dodatkowo w osobnym pliku PDF znajdziesz: Listę pytań behawioralnych33 przykłady do inspiracji i wykorzystania podczas rozmowy.

Jeżeli jesteś Kandydatem i przygotowujesz się do rozmowy rekrutacyjnej ten materiał, może być pomocny również dla Ciebie. Zachęcam do zapoznania się z treścią pod kątem pytań jakie mogą się pojawić na rozmowie rekrutacyjnej. Zobaczysz z czego wynika, że rekruter zadaje takie a nie inne pytania.

Chcesz dołączyć do krótkiego szkolenia o wywiadzie behawioralnym?

Zapraszam na pokład!