fbpx

„Zarządzanie w chaosie” autor: Ewa Błaszczak, wyd. onepress

with Brak komentarzy

Zarządzanie w chaosie czyli sukces w biznesie zaczyna się na literę Z: Zaufanie, Zespół, Zaangażowanie, Zmiana, Zwinność.

W książce znajdziesz opisane zagadnienia w bardzo prosty i esencjalny sposób. Momentami miałam wrażenie, że czytam karteczki typu „post it”. Zresztą sama autorka we wstępie pisze, że jej założeniem jest aby rozdziały były krótkie. Zarządzanie w chaosie – przepis na zarzadzanie krok po kroku.

Duży plus za liczne schematy i rysunki, które pozwalają zrozumieć opisywany obszar i za zadania wdrożeniowe, które pojawiają się pod każdym rozdziałem. To czyni książkę praktyczną. Możesz potraktować ją jak obszerny zeszyt ćwiczeń.

Główne myśli z książki Zarządzanie w chaosie:

Po pierwsze zmiany w świecie można sprowadzić do czterech elementów są to: zmienność, niepewność, złożoność, niejednoznaczność. (Skrót od nazw angielskich VUCA).

Manager kieruje pracą. Lider pociąga za sobą ludzi, sprawiając, że chcą i potrafią osiągać cele, które często przekraczają ich własne oczekiwania.

Zarządzanie w chaosie" autor: Ewa Błaszczak, wyd. onepress. Zarządzanie w chaosie czyli sukces w biznesie zaczyna się na literę Z: Zaufanie, Zespół, Zaangażowanie, Zmiana, Zwinność. Główne myśli z książki.
Zarządzanie w chaosie” autor: Ewa Błaszczak, wyd. onepress.

Każdy może inspirować, prowadzić, nadawać kierunek – matka, nauczyciel, operator dźwigu, bibliotekarz, motorniczy.

Myśli nowego jednominutowego lidera: upraszczaj, wzmacniaj mikro sukcesy, dokonuj szybkich zmian kursu.

Organizacje, które mają wysoki poziom zaangażowania:
– koncentrują się na człowieku

– zwracają uwagę na dobór członków zespołu

– rozwijają ludzi

– doceniają i celebrują sukcesy

Ludzi angażuje w zmiany obraz ich efektu.

Kultura plemienia jest jak pogoda – zawsze jakaś jest. Jeśli nie stworzysz jej świadomie, powstanie sama.

Sposób w jaki plemię robi cokolwiek, jest sposobem, w jaki plemię robi wszystko.

Wizja bez kultury plemiennej to halucynacja.

W zarządzaniu ludźmi najważniejsza jest komunikacja, to ona też przysparza nam najwięcej problemów. Dlaczego? Kiedy w zespole mamy 3 osoby, są trzy potencjalne linie interakcji. Gdy w zespole mamy 14 osób potencjalnych interakcji mamy aż 91! Warto o tym pamiętać.

Podsumowując

Książka dość prosto zbiera główne informacje związane z zaufanie, zespołem, zaangażowaniem, zmianą, zwinnością w kontekście uporządkowania procesu zarządzania.

Książka dla liderów, która upraszcza, wyznacza kierunek i pokazuje jak można zarządzać w czasach gdy rządzi chaos, niepewność a zmiana to jedyny stały element. Przy tym jest napisana prostym przyjaznym językiem, nie znajdziesz tu obszernych definicji czy długich rozdziałów teoretycznych.

W mojej ocenie 4 na 5. Wiele promocji wydawnictwa onepress znajdziesz na stronie

Szukasz inspiracji co czytać?

Zapraszam tutaj – wirtualnej półki z książkami. Pomysły na książki o tematyce biznesowej, rozwojowej, książki żeglarskie i z morzem w tle.

Podąrzaj Magdalena Dudek:

Przez ponad 8 lat byłam związana z dużymi firmami. W wewnętrznych działach HR zajmowałam się rekrutacjami, szkoleniami i rozwojem pracowników. Z wykształcenia Socjolog, ukończyłam studia podyplomowe z zarządzania kompetencjami pracowników oraz Szkołę trenerów biznesu. Lubię się ciągle uczyć ale też dzielić się wiedzą, którą posiadam oraz doświadczeniami. Żeglarstwo dodaje mi motywacji do działania. Nauczyło mnie jak radzić sobie z trudnymi warunkami i burzliwą pogodą tutaj na lądzie. Z każdego rejsu wyciągam lekcje, które przenoszę do biznesu.

Zostaw Komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.