Każdej rozmowie rekrutacyjnej towarzyszy stres. Boimy się takich rozmów ponieważ nie do końca wiemy czego się spodziewać. Pojawia się bardzo wiele pytań: jakie pytania zada rekruter, jak na nie odpowiadać, jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną, co ze sobą zabrać, czy zabrać CV? To normalne, zwłaszcza jeżeli dawno nie brałeś udziału w rekrutacji lub jest to Twoja pierwsza rozmowa o pracę, warto się do niej dobrze przygotować. Wtedy stres odpuści a będziesz mógł skupić się na rozmowie.

Dokładne przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej nie musi być trudne

Jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej?

Rekruter zapoznał się z Twoim CV i zostałeś zaproszony na rozmowę rekrutacyjną. Pierwszy etap masz za sobą. To już sukces. Teraz czas na kolejny etap.  

Błędy na rozmowach rekrutacyjnych

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej
Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej

Podstawowym błędem, jaki popełniany jest przez osoby biorące udział w rozmowie kwalifikacyjnej, jest brak przygotowania. Wynika to z tego, że przecież każdy z nas zna swoje doświadczenia a rozmowa o nas samych nie powinna być trudna. Nic bardziej mylnego. Oprócz tego pojawiają się przekonania, że skoro nie wiem o co zostanę zapytany to jak mam się przygotować.

Kolejny, częsty błąd jaki się pojawia to brak znajomości działalności firmy. Dobrze jest dokładnie zapoznać się ze stroną internetową, profilami społecznościowymi i największymi sukcesami przedsiębiorstwa. Sprawdź, jakie produkty czy usługi oferuje i z czego jest najbardziej dumna. Ta wiedza to niezbędne minimum, aby podejść do procesu rekrutacji. Idąc na rozmowę kwalifikacyjną pamiętaj o odpowiednim ubiorze – adekwatnym do spotkania i o punktualności. Warto zanotować z kim odbędzie się spotkanie i kto będzie brał  w nim udział.

Rozmowa rekrutacyjna składa się z podobnych do siebie elementów, niektóre z nich łatwo przewidzieć. Rekruter będzie badał Twoje kompetencje, to czy spełniasz wymagania na stanowisko, na które prowadzona jest rekrutacja i czy wpisujesz się w kulturę firmy i zespołu.

Czy do rozmowy kwalifikacyjnej warto się przygotować?

Oczywiście tak. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem na rozmowie rekruter zapyta o nasze dotychczasowe doświadczenia, udział w projektach, sukcesy i trudności z jakimi się zmagaliśmy. Warto jest przemyśleć swoje odpowiedzi nawet kilka dni przed spotkaniem.

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej szkolenie

Więcej praktycznych porad na temat tego, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej uzyskasz na szkoleniu Rozmowa rekrutacyjna – Kandydacie przygotuj się. Twoja wymarzona praca jest w zasięgu, dlatego warto o nią zawalczyć.

Co w planie:

1. Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna, czego możesz się spodziewać, co zabrać, jak się przygotować do rozmowy online – omówienie przykładowego schematu.

2. Jakie pytania pojawiają się najczęściej i dlaczego takie – przykłady pytań. Symulacja rozmowy kwalifikacyjnej lub omówienie pytań i jej przebiegu.

3. Jak rozmawiać o oczekiwaniach finansowych.

Odpowiedzi na Twoje pytania i wątpliwości.Celem kursu „Rozmowa rekrutacyjna – Kandydacie przygotuj się” jest zebranie najważniejszych informacji w jednym miejscu tak, aby kompleksowo przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej.


Masz pytania?
Napisz do mnie m.dudek(@)horyzontbezkonca.pl. Ustalimy najlepszy dla Ciebie plan pracy.