Poznajmy się lepiej

Mogłabym w tym miejscu napisać Ci o mojej drodze zawodowej, skończonych kursach, studiach…
Napiszę jednak o tym, że po 9 latach w dużych firmach, w wewnętrznych działach HR gdzie zajmowałam się rekrutacjami, szkoleniami i rozwojem pracowników, spędzając długie godziny w iście korporacyjnym “klimacie”, postanowiłam zmienić swoje życie…

Wierzę, że na wszystko przychodzi odpowiedni moment. Czasami lepiej dojrzeć do pewnych decyzji. Wtedy ma się poczucie, że żyje się zgodnie z własnymi przekonaniami.

Pozwól, że zaproszę Cię na mój pokład …

Wytrwałość i pasja pomogły mi określić mój horyzont

Magdalena Dudek horyzont bez końca efektywność, pisanie cv, rekrutacja, szybkie czytanie

Kilka lat temu gdy praca zajmowała zdecydowaną większość mojego czasu popłynęłam w rejs. To był rejs przełomowy bo po 4-letniej przerwie w żeglowaniu wróciłam na morze. Wróciłam intensywnie, zrozumiałam, że na pracy nie kończy się świat, tam nadal wszystko działa. Morze ciągle dawało o sobie znać. Zaraz po powrocie myślami byłam na kolejnym rozchwianym przez fale pokładzie.

To pasja zmotywowała mnie do tego, aby zamienić korporacyjne schematy i pewnego rodzaju przewidywalność w życie gdzie sama sobie jestem sterem, żeglarzem i okrętem.
Połączyłam to co najbardziej lubię robić, co przynosi mi najwięcej satysfakcji i rozpoczęłam nowy zawodowy rejs: solo, bez tracenia czasu na stanie w zbędnych portach. Połączyłam swoje trzy obszary, które dawały mi najwięcej radości i satysfakcji.

Dziś: zajmuję się obszarem Hr, rekrutacjami, prowadzę warsztaty, szkolenia, wspieram w pisaniu cv jako osoba, która przez kilka lat „była po drugiej stronie”.
Pomogę Ci zrozumieć, na co zwrócić uwagę szukając pracy.

Prowadzę agencję rekrutacyjną, jestem rekruterem, pomagam firmom w poszukiwaniu najlepszych członków ich firmowych załóg.

Zajmuję się szkoleniami, z zakresu HR ale też efektywności i szybkiego czytania.  O tym jak to się stało, że zaczęłam czytać szybciej możesz przeczytać tutaj.

Moje talenty Gallupa: Bliskość, Dyscyplina, Odpowiedzialność, Rozwaga i Uczenie się. Na nich często bazuję w pracy.

Dlaczego znajdziesz tu motywy żeglarskie?

To żeglarstwo pozwoliło mi wytyczyć swój własny kurs.

Po pierwsze uważam, że to piękny sposób na spędzenie czasu. Po drugie żeglarstwo uczy jak pracować w grupie, na mniejszym lub większym statku niewiele osiągniesz samodzielnie. Po trzecie uczy wytrwałości, dyscypliny, dobrego wykorzystywania czasu.

Przez ostatnie 3 lata na Morzu co roku spędzam około 100 dni w roku.

Na Naszym pięknym żaglowcu STS Pogoria pływam pełniąc funkcję Oficera, gdzie najwięcej rejsów realizujemy z młodzieżą.

To żeglarstwo dodaje mi motywacji do działania, pozwala czuć lekki powiew przygody w codziennych zadaniach, nauczyło mnie jak radzić sobie z trudnymi warunkami i burzliwą pogodą tutaj na lądzie.

Czym jest HORYZONT BEZ KOŃCA
i czy pasujesz do tej załogi?

W wielu miejscach możesz się spotkać z określeniem, że Horyzont bez końca to szybkie czytanie i to prawda. Przez pewien czas, Horyzont bez końca właśnie taki był. Prowadziłam szkolenia grupowe, indywidualne szyte na miarę każdego z kim pracowałam, przygotowywaliśmy warsztaty otwarte w bibliotekach i klubach czytelniczych, pojawiły się też „kursy online”. Obecnie możesz zacząć przygodę z szybkim czytaniem  – przygotowałam bardzo krótki materiał z  szybkiego czytania, o tym Jak czytać dwa razy szybciej 

Zapraszam na pokład, każdego kto ceni sobie codzienną efektywność, pracę gdzie jakość jest priorytetem, jest wytrwały.
Jeżeli do tego motyw przygody i żeglarskiej podróży Ci odpowiada, ten rejs będzie udany!

Co dalej?

Z pewnością jak czytasz ten tekst jestem gdzieś na morzu, przygotowuję się do kolejnego rejsu lub właśnie z niego wracam.

Pracuję maksymalnie efektywnie wtedy kiedy jestem na lądzie lub jestem w zasięgu cywilizacji i to daje mi ogromną frajdę. Dlatego wybacz mi jeżeli dzwonisz do mnie, a w telefonie włącza się poczta. Napisz proszę maila na m.dudek@horyzontbezkonca.pl lub zostaw krótką wiadomość sms. Odezwę się ja lub ktoś z zespołu.

Ty też możesz nabrać wiatru w żagle. Popłyń swoją niezwykłą drogą.

Witaj na moim pokładzie, teraz czas na zaokrętowanie.

Zapraszam Cię na stronę z kursami dla poszukiwaczy przygód Potraktuj tę stronę, jak pewnego rodzaju mapę, w drodze do rozwoju i doskonalenia się.

Horyzont bez końca Magdalena Dudek

seaoffice, horyzont bez końca, kurs szybkiego czytania, efektywna nauka, urlop, freetime, praca

Linki

NASZA POGORIA: Od załogantki do kapitana o doświadczeniu i ścieżce, jaką przeszłam na pokładzie STS Pogoria.

Jestem autorka jednego z tekstów w książce Human Resources Managment Evidence Based HRM link

NASZA POGORIA: Poznajcie załogę i zespół brzegowy poczytasz o moim doświadczeniu, załodze Pogorii.