Poznajmy się lepiej

Mogłabym w tym miejscu napisać Ci o mojej drodze zawodowej, skończonych kursach, studiach… Napiszę jednak o tym, że po 9 latach w dużych firmach, w wewnętrznych działach HR gdzie zajmowałam się rekrutacjami, szkoleniami i rozwojem pracowników, spędzając długie godziny w iście korporacyjnym “klimacie”, postanowiłam zmienić swoje życie…

Wierzę, że na wszystko przychodzi odpowiedni moment. Czasami lepiej dojrzeć do pewnych decyzji. Wtedy ma się poczucie, że żyje się zgodnie z własnymi przekonaniami.

Pozwól, że zaproszę Cię na mój pokład …

Wytrwałość i pasja pomogły mi określić mój horyzont

Magdalena Dudek horyzont bez końca efektywność, pisanie cv, rekrutacja, szybkie czytanie

6 lata temu gdy praca zajmowała zdecydowaną większość mojego czasu popłynęłam w rejs. To był rejs przełomowy bo po 4-letniej przerwie w żeglowaniu wróciłam na morze. Wróciłam intensywnie, zrozumiałam, że na pracy nie kończy się świat, tam nadal wszystko działa. Morze ciągle dawało o sobie znać. Zaraz po powrocie myślami byłam na kolejnym rozchwianym przez fale pokładzie.

To pasja zmotywowała mnie do tego, aby zamienić korporacyjne schematy i pewnego rodzaju przewidywalność w życie gdzie sama sobie jestem sterem, żeglarzem i okrętem.
Połączyłam to co najbardziej lubię robić, co przynosi mi najwięcej satysfakcji i rozpoczęłam nowy zawodowy rejs: solo bez portu przeznaczenia, bez regulaminów, procedur i tracenia czasu na stanie w zbędnych portach. Połączyłam swoje trzy obszary, które dawały mi najwięcej radości i satysfakcji.

Dziś: zajmuję się obszarem Hr, rekrutacjami, prowadzę warsztaty, szkolenia, wspieram w pisaniu cv jako osoba, która przez kilka lat „była po drugiej stronie”. Pomogę Ci zrozumieć na co zwrócić uwagę szukając pracy.

Pomagam firmom w poszukiwaniu najlepszych członków ich firmowych załóg.

Zajmuję się szkoleniami, z zakresu HR ale też efektywności i szybkiego czytania.  O tym jak to się stało, że zaczęłam czytać szybciej możesz przeczytać tutaj.Moje talenty Gallupa: Bliskość, Dyscyplina, Odpowiedzialność, Rozwaga i Uczenie się. Na nich często bazuję w pracy.

Dlaczego znajdziesz tu motywy żeglarskie?

To żeglarstwo pozwoliło mi wytyczyć swój własny kurs.

Po pierwsze uważam, że to piękny sposób na spędzenie czasu. Po drugie żeglarstwo uczy jak pracować w grupie, na mniejszym lub większym statku niewiele osiągniesz samodzielnie. Po trzecie uczy wytrwałości, dyscypliny, dobrego wykorzystywania czasu.

Przez ostatnie 3 lata na Morzu co roku spędzam około 100 dni w roku.

Na Naszym pięknym żaglowcu STS Pogoria pływam pełniąc funkcję Oficera, gdzie najwięcej rejsów realizujemy z młodzieżą.

To żeglarstwo dodaje mi motywacji do działania, pozwala czuć lekki powiew przygody w codziennych zadaniach, nauczyło mnie jak radzić sobie z trudnymi warunkami i burzliwą pogodą tutaj na lądzie.

Czym jest HORYZONT BEZ KOŃCA
i czy pasujesz do tej załogi?

W wielu miejscach możesz się spotkać z określeniem, że HORYZONT BEZ KOŃCA to szybkie czytanie i to prawda bo przez pewien czas, HORYZONT BEZ KOŃCA właśnie taki był. Prowadziłam szkolenia grupowe, indywidualne szyte na miarę każdego z kim pracowałam, przygotowywaliśmy warsztaty otwarte w bibliotekach i klubach czytelniczych, pojawiły się też „kursy online”. Obecnie możesz zacząć przygodę z szybkim czytaniem  – przygotowałam bardzo krótki materiał z  szybkiego czytania, o tym Jak czytać dwa razy szybciej 

Zapraszam na pokład, każdego kto ceni sobie codzienną efektywność, pracę gdzie jakość jest priorytetem, jest wytrwały, ma cel lub go szuka. Jeżeli do tego motyw przygody i żeglarskiej podróży Ci odpowiada, ten rejs będzie udany!

Co dalej?

Z pewnością jak czytasz ten tekst jestem gdzieś na morzu, przygotowuję się do kolejnego rejsu lub właśnie z niego wracam.

Pracuję maksymalnie efektywnie wtedy kiedy jestem na lądzie lub jestem w zasięgu cywilizacji i to daje mi ogromna frajdę. Dlatego wybacz mi jeżeli dzwonisz do mnie, a w telefonie włącza się poczta. Napisz proszę maila na m.dudek@horyzontbezkonca.pl lub zostaw krótką wiadomość sms. Odezwę się.

Ty też możesz nabrać wiatru w żagle. Popłyń swoją niezwykłą drogą.

Witaj na moim pokładzie, teraz czas na zaokrętowanie.

Zapraszam Cię na stronę z kursami dla poszukiwaczy przygód Potraktuj tą stronę, jak pewnego rodzaju mapę, w drodze do rozwoju i doskonalenia się.

Magdalena Dudek

seaoffice, horyzont bez końca, kurs szybkiego czytania, efektywna nauka, urlop, freetime, praca