fbpx

„Gra bez końca” Simon Sinek

with Brak komentarzy

Gra bez końca – recenzja w pigułce i główne myśli z książki, wydawnictwo onepress

To książka, po którą sięgnęłam po pierwsze ze względu na autora, po drugie ze względu na tytuł..

Być może widzisz zbieżność nazwy Gra bez końca z … Horyzont bez końca czyli moją marką, która powstała 4 lata temu. Byłam bardzo ciekawa, jak „bez końca” rozumie Simon Sinek i czym dla niego jest ta nieskończoność. Czy rozumiemy ją podobnie?

"Gra bez końca" Simon Sinek wydawnictwo One Press
„Gra bez końca” Simon Sinek

Dla kogo jest ta książka?

Moim zdaniem niemal dla każdej osoby, która: pracuje, jest zaangażowana społecznie lub biznesowo.

Gra bez końca pokazuje jak wiele zależy od naszego nastawienia i tego w jakiej perspektywie czasowej działamy. Czy nastawiamy się na szybki zysk tu i teraz czy na działania bez końca, a w tym wszystkim przyświeca nam Słuszna Sprawa.

Autor pokazuje przykłady firm, które pędziły zaślepione chęcią zysku i rywalizacji, a także tych, które realizowały swoją misję uznając konkurencyjne firmy jako godnych rywali.

Główne myśli z książki Gra bez końca:

W kontekście biznesu nie powinniśmy mówić o zwycięstwie w biznesie. Wszystkie te działania i przedsięwzięcia to podróże, a nie wydarzenia.

Mamy wyuczony i zakorzenionych odruch rywalizacji i tego, że każdy ruch mamy wykonywać myśląc o wygranej. Nie ma reguły, która uzasadnia takie nastawienie, należy pamiętać, że wynika ono wyłącznie z nas.  Tam gdzie jest wygrany musi być przegrany. W grach nieskończonych, istnieje wiele miar i dlatego nie można wskazać jednego zwycięzcy.

Słuszna Sprawa jest jak kompas. Kiedy mamy pod ręką kompas, łatwiej nam dążyć w stronę horyzontu, obierać dobry kurs, pokonując trudności.

Dostajemy takie zachowania jakie nagradzamy. Często organizacje oczekują lojalności, oddania, współpracy ale zupełnie nie wspierają takich zachować i postaw.

Liderzy nie odpowiadają za wyniki lecz za ludzi, którzy odpowiadają za wyniki.

W biznesie często skupiamy się na procesach i zadaniach. Wiarę w ludzi i zaufanie do nich zatracamy na rzecz wiary w struktury, procedury lub schematy. Autor używa porównania: Niedobry to objaw, gdy kapitan okrętu miast baczyć na horyzont, majstruje przy silniku, próbując zwiększyć prędkość żeglugi.

Gra bez końca i … horyzont bez końca

Podsumowując, mogę powiedzieć, że dzięki dokładnej analizie Gry bez końca zrozumiałam i upewniłam się w tym, że mój Horyzont bez końca właśnie taki ma być.

Ma być kierowany Słuszną Sprawą, patrzeć długofalowo. Pomagać w osiąganiu efektywności tej zawodowej i tej w naszym życiu codziennym. Ma wspierać w rozwoju, w spełnianiu marzeń, ma inspirować do wypływania na szerokie wody i do sięgania po marzenia.

Książkę Gra bez końca możesz kupić w wydawnictwie onepress.
Na tej stronie możesz też wyszukać wiele książkowych promocji!

Obierz kurs na efektywność


Inne inspirujące książki możesz znaleźć tutaj:
Co czytać


Jeżeli chcesz pracować nad swoją czytelniczą efektywnością, zobacz materiał o tym jak czytać szybciej i efektywniej.

Podąrzaj Magdalena Dudek:

Przez ponad 8 lat byłam związana z dużymi firmami. W wewnętrznych działach HR zajmowałam się rekrutacjami, szkoleniami i rozwojem pracowników. Z wykształcenia Socjolog, ukończyłam studia podyplomowe z zarządzania kompetencjami pracowników oraz Szkołę trenerów biznesu. Lubię się ciągle uczyć ale też dzielić się wiedzą, którą posiadam oraz doświadczeniami. Żeglarstwo dodaje mi motywacji do działania. Nauczyło mnie jak radzić sobie z trudnymi warunkami i burzliwą pogodą tutaj na lądzie. Z każdego rejsu wyciągam lekcje, które przenoszę do biznesu.

Zostaw Komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.