fbpx

Lista 8 książkowych pomysłów

with 2 komentarze

Zdarza się tak, że brakuje nam pomysłu na książkowy prezent, szukamy lektury, która będzie inspirująca, trafi w nasz gust lub gust bliskiej nam osoby, której taki podarunek chcemy sprawić. Mamy ogrom możliwości tytułów…  Jeśli szukasz inspiracji zobacz poniżej listę książkowych pomysłów.

 

Książkowy prezent dla podróżujących

Pierwsza książka dla osób, które lubią podróże:  zdecydowanie mój numer 1: Julia jest w Australii, Julia Raczko. O życiu w Australii, napisana w formie lekkiego reportażu.  Mnie ta książka zauroczyła - pod tym linkiem  znajdziesz szerszą recenzję a także możesz pobrać “recenzję w pigułce”.

 

Druga książka, którą warto polecić to reportaż Geografia szczęścia, Eric Weiner.  Autor odwiedza kraje, które są wpisywane na listę 10 najszczęśliwszych miejsc świata: Holandię, Katar, Mołdawię, Tajlandię, Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone, Indie, Bhutan, Szwajcarię i Islandię. Z lekko ironicznym humorem, często bezpośrednimi komentarzami skrupulatnego obserwatora, autor zabiera czytelnika nie tylko w podróż po krajach egzotycznych jak i też tych bliskich nam europejskich, ale przede wszystkim w podróż w głąb siebie. Ta druga podróż – w głąb siebie jest z tych opisanych podróżą najdalszą i najbardziej odległą, najbardziej zaskakującą i nie sposób iść według mapy… Dlaczego jedni są szczęśliwi i co to szczęście znaczy?

 

Dla osób, które łączą podróże z żeglarstwem albo w świat żeglarstwa dopiero chciałyby wejść polecam Nazywam się życie, Capitan Andy. Przyznam, że do książki podchodziłam, z lekką rezerwą, ale jak zaczęłam czytać, to płynęłam przez jej kolejne strony. To nie jest autobiografia, to nie jest książka żeglarska, to nie jest literatura podróżnicza. To książka o realizacji swoich marzeń, o wytrwałości, pewności siebie i … życiu. Z tego powodu do mnie przemówiła całkowicie.

 

Nawyki

Dla lubiących tematykę rozwoju:  Ograć nawyki, Jadwiga Korzeniewska. O tym jak w prosty sposób można podejść do osiągania swoich celów. Jeżeli z roku na rok przepisujesz postanowienia noworoczne zmieniając tylko datę na początku roku to tutaj Jadwiga przedstawia bardzo konkretną jedną metodę, co możesz zrobić inaczej.  Książka jest dość krótka więc w szybkim czasie można ją przeczytać i wdrażać w życie poszczególne elementy nim przejdzie nam chęć do zmiany. Zagraj w to.

 

Druga książka z tego obszaru to Siła nawyku, Charles Duhigg. To książka, którą ja byłam zachwycona. Dlaczego robimy to co robimy? Autor rozkłada nasze zachowania i motywacje na drobne elementy. Podaje przykłady, teorie i ich zastosowanie. Idealne połączenie.

 

Książkowy prezent dla tych, którzy prowadzą własny biznes, blog

Kolejna książka to Bądź online, Ola Gościniak. Dla osób, które prowadzą bloga, mają własną stronę internetową,własny biznes albo chcą go mieć.  Ola w prosty sposób mówi jak się do tego zabrać, jak zaplanować pewne kroki.  Dla osób, które interesują się działalnością online i chcą być Interaktywne.

Gdybym przeczytała tą książkę tworząc pierwszy raz swoją stronę, zdecydowanie poszło by mi sprawniej.

 

Nauka, życie codzienne

Dla głodnych wiedzy i chcących zwiększyć swoją efektywność. Włam się do mózgu Radek Kotarski to książka zdecydowanie numer jeden w tej dziedzinie. Więcej możesz przeczytać w recenzji dostępnej pod linkiem tutaj. Następnie przejdź do kolejnej pozycji listy.

 

Książka Wielka czwórka four, ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google, Scott Galloway. Tak to książka, która spowodowała że na parę rzeczy spojrzałam z innej strony. Mam konto na Google mam konto na Facebooku. Jak bardzo te marki wpływają na nasze życie i jaki mamy niewielki wpływ na to co z tym zrobimy? Autor dość bezpośrednio ujawnia jak te firmy budują swoje biznesy, swoją markę, jak mocno ingerują w nasz świat. Czy jest szansa że ktoś do tego zacnego grona dołączy? Linkedin, Uber? Zatem, przeczytaj jeżeli choć jedna z tych marek nie jest Ci obca.

 

Pobierz graficzną listę pomysłów na książkowy prezent, z pewnością dla wielu z nas książka to doskonały prezent. 
Lubisz otrzymywać książki w prezencie? 

Pobieram listę pomysłów na książkowy prezent

 

Podąrzaj Magdalena Dudek:

Przez ponad 8 lat byłam związana z dużymi firmami. W wewnętrznych działach HR zajmowałam się rekrutacjami, szkoleniami i rozwojem pracowników. Z wykształcenia Socjolog, ukończyłam studia podyplomowe z zarządzania kompetencjami pracowników oraz Szkołę trenerów biznesu. Lubię się ciągle uczyć ale też dzielić się wiedzą, którą posiadam oraz doświadczeniami. Żeglarstwo dodaje mi motywacji do działania. Nauczyło mnie jak radzić sobie z trudnymi warunkami i burzliwą pogodą tutaj na lądzie. Z każdego rejsu wyciągam lekcje, które przenoszę do biznesu.

2 Odpowiedzi

  1. Siła nawyku, Charles Duhigg – również czytałam i byłam zachwycona 🙂

    • Magdalena Dudek
      | Odpowiedz

      Tak to książka, która daje do myślenia i skłania do działania – przynajmniej mnie. 🙂

Zostaw Komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.